Задля більш високої швидкості інтернет-з'єднання сьогодні використовуються оптичні кабелі. Дані лінії зв'язку набувають все більшої популярності, тому питання підключення кабелів є актуальним як серед професіоналів, так і серед простих користувачів. Найчастіше для підключення нових абонентів використовується технологія пасивних оптичних мереж PON. Пропонуємо розглянути, як здійснюється обтискання та приєднання оптичних кабелів у даному випадку.

Як встановлювати оптичні конектори?

Майже всі модеми та розетки часто використовують конектори на кшталт SC. Монтаж здійснюється за допомогою спеціальних інструментів, а сама процедура встановлення конекторів на кабелі складається з наступних етапів:

  1. За допомогою спеціальних кусачок (стрипера) знімається ізоляційний шар із кабелю. Цей інструмент виконаний з каліброваними зазорами між ріжучими елементами, що полегшує почергове зняття шарів ізоляції без пошкодження волокна.
  2. Далі слід обрізати кевларові волокна, у тому числі виконано армування оболонки проводів. Звичайні ножиці не дозволяють зробити це вийде через його через високу міцність матеріалу. Для цього також необхідно використовувати стрипер, який відрізняється міцнішими лезами.
  3. Наступний етап – надягання частини конектора, рахунок якої забезпечується його фіксація на оптичному кабелі.
  4. Потім за допомогою спеціальних складів або простих спиртових серветок слід видалити гідрофобний шар із самого скляного волокна.
  5. Далі слід приготувати і набрати в шприц склад, що клеїть, що забезпечує фіксування волокна в конекторі. Грамотно вивірену кількість клею потрібно ввести в канал, куди потім просмикнути оголене оптоволокно.
  6. Після того, як клей затвердіє, потрібно зколоти оптоволокно, використовуючи спеціальний інструмент.
  7. Передостаннім етапом є шліфування торця.
  8. В кінці надягається решта конектора, після чого потрібно обтиснути його із застосуванням спеціальної обтискання.

Професійне зварювання кабелів

Це найбільш ефективний спосіб, який використовують майстри багатьох інтернет-провайдерів. Але для зварювання дротів чи піг-тейлів застосовується спеціальний апарат, який має високу вартість. Розглянемо докладно процедуру зварювання:

  1. Увімкнення апарата, після чого автоматично запускається функція самотестування.
  2. Потім слід ввести вид кабелів, що зварюються. В цьому випадку не потрібно мати спеціалізовані навички або знання всіх видів оптоволоконних дротів – можна просто подивитися маркування на упаковці чи ізоляційному покритті.
  3. Наступний етап – зняття зовнішнього захисного шару за допомогою будь-якого відповідного інструменту, розміщення дроту у спеціальному тримачі. До цього потрібно обов'язково надіти гільзу з комплекту деталей захисту зварних стиків (КЗДЗ), яку надалі перекриє зварювання.
  4. Далі тримач поміщають у термостриппер зварювального апарату, після чого обладнання включають. Ізоляційний шар видаляється шляхом нагрівання, при цьому пошкодження оптоволокна практично зведено до нуля (на відміну від звичайного механічного відслонення).
  5. Потім закривають кришку і запускають термостриппер, який самостійно очищає кабель.
  6. Далі, залишаючи провід у тримачі, слід протерти його спиртом, щоб видалити гідрофобне покриття та встановити волокно в сколів. Для фіксації у тримачі використовується магніт. Процес сколювання починається після закриття кришки. Обрізки оптоволокна слід поміщати у спеціальному контейнері. Це необхідно для запобігання травмуванню (тонку, практично непомітну для очей частинку можна легко загнати в товщу шкіри, а видалити її дуже важко).
  7. Після підготовки двох дротів слід встановити їх безпосередньо під зварювальними електродами, не прибираючи з утримувача.
  8. Потім запускається сама процедура зварювання (заздалегідь слід вирівняти апарат та центрувати волокна). Цей процес займає близько 10 секунд.
  9. Після завершення зварювання на дисплеї виводиться результат (втрати сигналу на конкретному стику). При правильному зварюванні втрати становлять трохи більше 0.01-0.02 дБ.
  10. Останній етап – обсадка гільзи КЗДЗ. Для цього її надягають на стик, попередньо знявши тримачі, а сам провід поміщають у піч. Обсадка здійснюється протягом 5-10 секунд. Після цього залишається витягти з печі готові зварені оптоволоконні кабелі. Відразу братися за край не рекомендується, оскільки існує ризик отримання опіку через високу температуру.

Обтискання оптоволокна за допомогою механічного з'єднувача

Цей варіант є досить простим. Для цього беруть оптоволоконний кабель із готовими конекторами (піг-тейлами), які змонтовані у заводських умовах. Для подальшого стикування використовується спеціальний механічний з'єднувач. При цьому методі на стиках втрати сигналів можуть досягати 0.028 дБ, що є допустимою нормою (згідно з паспортними даними, з'єднувач допускає втрати 0.04 дБ).

У цьому випадку з'єднання складається з наступних етапів:

  • очищення кабелю від ізоляції, сколювання дроту;
  • встановлення кінців у з'єднувач;
  • натискання клямки, що фіксує стик.

Купівля вже підготовлених професіоналами обтиснутих оптичних кабелів є найкращим варіантом. Інтернет-магазин miatis.com.ua пропонує готові зовнішні оптичні патч корди, які виготовляються з оптики Ютекс. Це забезпечує відмінну якість віконця оптоволокна, оскільки кабелі проходять ВТК на виробництві, що дозволяє надавати гарантію на вироби. Можна купити оптичні кабелі стандартної довжини (25, 50, 75, 100, 125, 150, 175, 200 або 250 метрів) або замовити виготовлення дротів будь-якої іншої довжини.