Невеликий офіс з обмеженою кількістю співробітників допускає облаштування мережі з виходом до Інтернету стандартним провідним способом. Якщо ж йдеться про кілька приміщень з десятками робочих місць, оптимальним рішенням стане бездротове підключення, що позбавляє необхідності тягнути через кімнати десятки відрізків кабелю. Тим більше, що величезний вибір фірмового обладнання дозволяє підібрати пристрої з необхідними характеристиками площі покриття та пропускної здатності для безперебійного зв'язку в кожній точці будівлі. Ця стаття розповість, як здійснюється побудова wi-fi мережі, і що потрібно її стабільного функціонування.

Чим зумовлена ​​необхідність побудови мережі Wi-Fi?

Сьогодні бездротові підключення монтують на підприємствах різних сфер діяльності: від медичних та соціальних установ до великих промислових та транспортних цехів. Без них не обходяться торгові та офісні центри, готельні мережі, навчальні заклади, офіційні установи та організації, де здійснюється обробка значної кількості документів в офлайн та онлайн-режимі, ведеться прийом відвідувачів та ведеться контроль діяльності суб'єктів бізнесу. За умови грамотного проектування та продуманої практичної реалізації бездротове з'єднання:

  • буде надійно захищено від витоку даних та несанкціонованого доступу сторонніх осіб;
  • стане більш економним та доцільним рішенням на відміну від провідної технології;
  • забезпечить стабільний доступ до інформації у будь-якій точці об'єкта;
  • буде доступно для всіх використовуваних мобільних пристроїв та обладнання автоматизації діяльності.

Прийнявши рішення на користь побудови мережі wi-fi, вдасться:

  • спростити та прискорити підключення нових точок;
  • забезпечити продуктивність праці персоналу;
  • зробити обслуговування мережі менш витратним та трудомістким;
  • скоротити час монтажних робіт;
  • виключити випадковий обрив лінії внаслідок пошкодження кабелю.

Бездротовий формат простіше, зручніше та дешевше у реалізації та використанні, створюючи оптимальні умови для якісної роботи персоналу.

Критерії якості мережі wi-fi, які слід враховувати під час побудови

Основне завдання бездротового підключення – створення комфортних умов для численних користувачів незалежно від рівня навантаження та часу доби. Тому фахівцям, залученим до реалізації проекту, важливо забезпечити:

  1. постійний доступ до даних у будь-якій точці зони покриття;
  2. стабільну роботу використовуваних пристроїв;
  3. ефективний захист від злому;
  4. достатню зону покриття;
  5. можливість масштабування та центрального адміністрування з'єднань;
  6. безшовний роумінг із відсутністю в зоні покриття «порожнього» простору, де підключення утруднене через ослаблення або зникнення сигналу.

Проектування мережі та підбір обладнання

Початковим етапом облаштування має стати детальне обстеження приміщень офісу чи підприємства зі складанням їх точного плану. Таке рішення дозволить грамотно підібрати місця розміщення точок доступу Wi-Fi, дія яких поширюватиметься на одну або кілька кімнат залежно від їх площі та матеріалу стін та дверних полотен. Одночасно розглядається питання необхідності встановлення зовнішніх антен. На підставі розрахункових даних підбирається відповідний тип обладнання з робочими параметрами, здатними забезпечити стабільне та безпечне з'єднання. Перевага надається професійним рішенням, розробленим для створення великих розгалужених підключень з високою пропускною здатністю.

Структуру мережі wi-fi складають точки доступу та контролер, за допомогою якого вдається керувати їхньою роботою та контролювати технічний стан. Залежно від місця розташування та призначення до параметрів обладнання висувають такі вимоги:

  • Для внутрішніх пристроїв, призначених для установки в приміщенні, швидкість бездротового з'єднання на рівні 450+1300 Мбіт/с, підтримка стандарту бездротового зв'язку 802.11a/b/g/n/ac, два радіоінтерфейси, опція безшовного роумінгу 802.11R/802.11K, стандарт 802.3at PoE для передачі живлення по кручений парі, порти 10/100/1000 Gigabit Ethernet.
  • Для зовнішніх моделей з розміщенням на відкритому просторі стандарт бездротового зв'язку 802.11a/b/g/n, один радіоінтерфейс, швидкість з'єднання 900 Мбіт/с, порти 10/100/1000 Gigabit Ethernet, підтримка технології 802.3af PoE для живлення пристрою, виконання у вологозахищеному корпусі IP 68.
  • Для контролера - підтримка опції групової установки та конфігурування wi-fi роутерів, можливості масштабування та оптимізації мережі, опція пакетного перезавантаження, можливість одночасного контролю до 128 точок доступу, структура Master/Slave для побудови вертикального управління, вбудований локальний сервер авторизації користувачів та гостьового доступу.

Перед остаточним вибором обладнання рекомендується отримати додаткові консультації фахівців, надані з урахуванням поставлених завдань та умов експлуатації пристроїв.

Де купити фірмове обладнання для побудови Wi-Fi мережі?

Компанія MiaTis Group запрошує до співпраці провайдерів та фахівців, зайнятих проектуванням та монтажем корпоративних мереж. У продажу представлені мости, антени, маршрутизатори та інше мережеве обладнання Mikrotik (Мікротик), кручена пара та оптичний кабель, системи IP відеоспостереження, активні та пасивні мережеві пристрої, PON-бокси власного виробництва. Оптовим клієнтам пропонується співпраця на індивідуальних цінових умовах. На всі ваші запитання щодо вибору та облаштування мережі готові відповісти кваліфіковані консультанти. Здійснюється доставка замовлень до регіонів України із залученням транспортних компаній та кур'єрських служб.