Компанія Miatis Group посіла перше місце у номінації "Соціальний проект 2019 року"!

Компанія MIATIS Group 7 вересня 2019 р. на Всеукраїнській конференції Telecom Ukraine стала Лауреатом Першої Премії Telecom Awards у номінації «Соціальний проект року».

Щороку в Одесі відбувається конференція Telecom Ukraine, яка збирає представників галузі телекомунікацій, медіа індустрії та контенту. Ця значна галузева подія поєднує вітчизняні та міжнародні підприємства, світових виробників та постачальників сучасного телекомунікаційного обладнання, профільні асоціації, громадські організації, представників національних регуляторів та влади та всіх тих, хто зацікавлений у розвитку галузі, обміні досвідом та встановленні нових партнерських відносин для подальшої співпраці.

Telecom Ukraine є комплексом заходів різних форматів для ефективного спілкування. Конференції, круглі столи, телеком-батли, панельні дискусії, виставка та церемонія нагородження кращих компанії та персоналій галузі.

Цього року на церемонії нагородження Telecom Awards у номінації «Соціальний проект року» першу премію було вручено Харківській компанії «Міатіс» та її власникам Марині та Анатолію Комісаровим.

У номінації було подано 8 заявок, включаючи найбільших гравців галузі: Київстар, Lifecell та Vodafone. Проте глядачі, експерти та судді віддали перевагу проекту «Порятунок дітей від наркотиків» компанії «MIATIS Group». Ідея проекту виникла восени 2018 року, і весь рік велася активна робота з його реалізації. Розповідає Анатолій Комісаров:

«Працюючи у сфері інтернет-комунікацій та беручи участь у розширенні інтернету по всій Україні, ми в якийсь момент зіткнулися з тим, що інтернет використовується підлітками не лише для спілкування, навчання та ігор, а й для поширення наркотиків. Це було несподівано та боляче. Щоб щось зробити з цією проблемою, ми знайшли Громадську організацію, яка спеціалізується на профілактиці наркоманії, і успіхи якої наближаються до 90% (!). Тобто 9 з 10 підлітків відмовляються від прийому наркотиків і не приймають їх у майбутньому».

Сьогодні наркоманія поширюється швидше, ніж із нею можуть упоратися. За статистикою, п'ята частина всіх наркозалежних людей – це школярі. За даними МОЗ, від 8% до 26% школярів віком 13-16 років пробували наркотики хоча б один раз. При цьому більшість програм та матеріалів не досягають своєї просвітницької мети. Вони або «забороняють» (і діти діють навпаки), або слабко доносять ідею, не зацікавлюють і діти не вірять у них.

Головною зброєю «MIATIS Group» стала освітня лекція у стилі стенд-ап «Уся правда про наркотики». Марина та Анатолій з'ясували, що за рік цю лекцію прослуховують близько 4 000 підлітків – чимало, але потрібний був позитивний вплив великих масштабів. Так було зроблено перший сміливий крок проекту, коли читанню лекції навчили 22 офіцери поліції. Тепер, у рамках своєї професійної діяльності, поліцейські змогли якісно та на постійній основі проводити профілактичну роботу з підлітками. За 2018 навчальний рік кількість дітей, які почули лекцію «Вся правда про наркотики», зросла до 13 000 – більш ніж утричі!

Поліція отримала ефективний інструмент для роботи і на власному досвіді переконалася, як лекція змінює думку підлітків, з яким інтересом діти слухають її, як активно обговорюють і як змінюються їхні особи. 90% дітей пишуть у відгуках, що ніколи не прийматимуть наркотики.

Успіх дав зрозуміти, що проекту потрібний розвиток, і був укладений договір з Департаментом ювенальної превенції та Департаментом патрульної поліції Дніпровської області для запрошення сертифікованого тренера «Нарконон-Європи» – Олена Вальтер. На 3-денному тренінгу вона навчила проведенню антинаркотичних лекцій ще 23 поліцейських. Вартість навчання та всі організаційні витрати були покриті за рахунок спонсорських коштів.

У жовтні 2018р. керівник ГО «Рух «Здорова нація» Світлана Вознесенська відвідала у Великій Британії конференцію, де знайомилася з ефективними програмами профілактики. Міжнародний Фонд «За мир без наркотиків» надав Світлані просвітницькі матеріали та набори для викладачів, які перекладені 22 мовами та широко використовуються у світі, доводячи свою ефективність. Президент Фонду Robert Galibert із Франції надав дані Комісії з боротьби з наркотиками. До 2004 року вони мали сильне зростання споживання, але, після початку активної профілактичної діяльності Фонду, до 2010 року споживання наркотиків знизилося на 25% і продовжує падати!

Матеріали Фонду отримали високу оцінку поліцейських в Україні, але для їх застосування вимагали схвалення різних інстанцій, включаючи Міністерство освіти та Науки України.

У березні 2019 року Міжнародний Фонд «За мир без наркотиків» запросив Світлану Вознесенську на 62 сесію Організації Об'єднаних Націй у Відні, виступити на секції, присвяченій профілактичній роботі з дітьми. Для ефективності поїздки Світлана створила наукову групу із провідних спеціалістів у галузі наркології, психіатрії, соціології, медицини, педагогіки, а також представники Національної поліції та Національної гвардії України. Делегація складалася з 10 осіб.

«Нам потрібно було отримати дозвільні документи, знайти фінансування на цю поїздку, отримати акредитацію, супроводити секцію на конференцію та повернути її назад із позитивними рецензіями, що вони не перешкоджатимуть, а навпаки, рекомендуватимуть профілактику для школярів у нас в Україні», – каже Марина Комісарова.

17-20 березня, повернувшись із ООН з усвідомленням масштабів проблеми та вивчивши інформаційно-просвітницькі набори, українська делегація видала свої наукові висновки та позитивні рецензії щодо матеріалів фонду. На сьогоднішній день вони отримані від:

  1. Національного інституту психіатрії та наркології.
  2. Національний інститут проблем виховання дітей.
  3. Національного інституту охорони здоров'я дітей та підлітків.
  4. Національний університет внутрішніх справ.
  5. Національна гвардія України.
  6. Національна поліція України.
  7. Кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Сумського державного університету.

Для отримання схвальної рецензії від Міністерства освіти необхідно провести дослідження. У цьому всебічну підтримку надав Інститут Охорони здоров'я. Він провів спеціальні опитування серед школярів, які ще не знайомі з цією профілактичною програмою. Наразі вони готують пакет документів до Міносвіти та повторне опитування, після проведення профілактичних заходів, щоб виявити тенденції та відобразити статистику ефективності програми профілактики.

На конференції ООН у Відні українською делегацією було прийнято важливе рішення: необхідно об'єднувати фахівців з різних областей, батьків, громадських працівників, бізнес та всіх, кому небайдужа доля та здоров'я нації для вирішення цієї проблеми.

У травні 2019 року в обладміністрації Дніпра пройшов круглий стіл «Я люблю життя! Я говорю наркотикам – НІ!». На заході були присутні близько 100 осіб. Проект підтримали 35 організацій.

З ініціативи «Національного інституту охорони здоров'я дітей та підлітків» у Дніпрі провели соцопитування щодо вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління. Силами волонтерів ГО «Рух «Здорова нація», офіцерами патрульної поліції та бібліотекарями центральної дитячої бібліотеки було опитано 3000 учнів.

15 червня 2019 року команда лекторів із 20-ти осіб піднялася на найвищу точку України – гора Говерлу, 2061м – і там розгорнула прапор України та прапор з логотипом проекту «Я люблю життя! Я говорю наркотикам – НІ!». Волонтери фонду разом із представниками Національної поліції відзняли там відеозвернення до жителів країни із закликом звернути увагу на проблему хімічної залежності у дітей та молоді.

23 червня 2019 року провели фестиваль «Я люблю життя! Я говорю наркотикам – НІ!» на майдані біля Дніпропетровської обласної адміністрації. До нього увійшли: танцювальний флешмоб, роздача антинаркотичних брошур «Вся правда про наркотики» українською мовою (6 схвальних рецензій з різних міністерств), широкомасштабне забарвлення реклами наркотиків із залученням волонтерів та комунальних служб, популяризація здорового способу життя через спортивні та творчі локації. .д.

У червні відбулася поїздка до Женеви до ООН, професора, директора «Національного інституту охорони здоров'я дітей та підлітків» із спеціальною доповіддю.

Результатом першого року роботи проекту стане здобуття Україною гранту $50-100 тсч. на виготовлення необхідних матеріалів та продовження цієї, вкрай важливої ​​для нашого майбутнього роботи.

«Було приємно перемогти такі величезні компанії, як Київстар. Це також показало нам, що люди не байдужі до цієї проблеми, проект має значущість і вони схильні до допомоги. До нас підходили на конференції, давали зворотний зв'язок та підтримували. Навіть найманий персонал наших партнерів та конкурентів пропонували допомогу, створення спільноти, щоб вони могли у цьому взяти участь. Це було приємно», – Марина Комісарова.

Організатори Церемонії повідомили, що була запекла боротьба, і їм довелося витратити багато сил та енергії на рішення. Якщо зазвичай на голосування йде 5-7 хвилин, то обговорення цієї номінації зайняло близько 40 хвилин. Їм довелося досконало вивчити всі аспекти проектів, аби ухвалити рішення.

«Я дуже рада, що саме наш проект став переможцем. Вважаю, що «Соціальний проект» – найкрутіша номінація. Будь-який соціальний проект вимагає уваги, грошей, часу, зусиль, але особисте задоволення, гордість та повага від інших людей того варті. Я точно зрозуміла, що ми здатні допомагати іншим, але тільки в тому випадку, коли міцно стоїмо на ногах. Бажаю кожній компанії знайти нішу, в якій вони можуть заробляти, стати успішними та розвиватися. І коли ви досягнете особистого успіху, не забувайте допомагати іншим. Беріть відповідальність за якусь сферу життя і наводьте у ній порядок», – Марина Комісарова.