UBiQUiTi UniFi UAP-AC Mesh (UAP-AC-M) – нова модель точок доступу іменитої американської компанії, які відносяться до лінійки UniFi Mesh. Дані пристрої відрізняються оновленим дизайном та компактними габаритами, а призначені для зовнішнього застосування. Маршрутизатори виконані з використанням технології Plug&Play Mesh, завдяки чому комірчасті схеми створюються автоматично без допомоги мережевих адміністраторів. Для цього в меню керування активуються дві функції:

  • включення моніторингу підключення та бездротового зв'язку;
  • увімкнення автоматичного перемикання при відмові.

Завдяки цьому контролерами будуть відстежуватись точки, а також автоматично перебудовуватиметься маршрути..

Принцип роботи технології Mesh у маршрутизаторах UniFi

Методика побудови мереж Mesh із новими моделями UAP-AC-M реалізована за допомогою технології WirelessUplink, яку раніше застосовували у ранніх версіях пристроїв. WU підтримує підключення точок до контролерів за допомогою бездротового лінка за допомогою «посередників».

Моделі Gen-1 та Gen-2 підтримували повітряне підключення лише одного Uplink, а ось UBiQUiTi UniFi UAP-AC працює з каскадами Multi-Hop. Завдяки цьому можна використовувати послідовний ряд WirelessUplink. Подібна технологія доповнена системним моніторингом у маршрутизаторах, що забезпечує динамічну зміну мережної інфраструктури. Коли канал зникає або погіршується, точка доступу UBiQUiTi UniFi UAP-AC Mesh (UAP-AC-M) разом з контролером знайдуть альтернативний маршрут, щоб відновити працездатність мережі.

Дизайн та комплектація

Пристрої UBiQUiTi UniFi UAP-AC постачають у традиційних пакувальних коробках. У комплектацію входять усі необхідні елементи для монтажу. Антенні бездротові маршрутизатори UAP-AC-M припускають 3 способи монтажу:

  • щогла чи труба: у разі використовуються Zip-стяжки;
  • стіна: для встановлення застосовують планки, що кріпляться на дюбелі;
  • за допомогою адаптерів FastMount, які дозволяють використовувати маршрутизатор під час антени airMAX Sector.

Останні адаптери є вкрай корисними, адже секторні антени дозволяють створювати високопотужні HotSpot із безліччю клієнтів за більш ефективного покриття простору навколо будинків. Недоліком варіанта є відсутній аналог EdgePoint, через що доводиться застосовувати окремий EdgePoint або ставити комутатор US-8-60W, який повинен випускатися в герметичному корпусі. В даному випадку краще брати модель US-8-150W, оскільки в ній є слот SFP, завдяки чому можна використовувати оптику.

Нові моделі точок доступу UAP-AC-M можуть працювати у дводіапазонному режимі Dual-Band на 2400 та 5000 МГц, за рахунок чого підтримується більшість стандартів 802.11 a/b/g/n/ac. Радіомодуль має на виході максимально можливу потужність 20 dBm. При досить великих габаритах антени пристроїв мають низький підсилювальний коефіцієнт 3 чи 4 dBi (при 2.4 чи 5 ГГц). Але навіть за таких характеристик у дії антена показує пристойний результат, сприяючи якісному покриттю (порівняно з пристроями на 5 dBi).

У комплектацію з точкою доступу входить інжектор PoE 1 Гбіт/с, що має вбудований адаптер 24 В / 0.5 А. На додаток виробник пропонує планку для настінного монтажу адаптера. Сам інжектор працює зі звичним 24V Passive PoE або зі стандартом 802.3af Alternative A, завдяки чому можна розширити кількість сумісних комутаторів.

UAP-AC-M має гігабітний екранований інтерфейс, розміщений знизу за кришкою, що знімається. Пристрій доповнений силіконовим ущільнювачем, який запобігає проникненню вологи, а для виключення втрати кришки вона кріпиться до корпусу за допомогою платівки.

Сама точка доступу UAP-AC-M має невелику вагу (всього 152 грами). Модель UBiQUiTi UniFi UAP-AC Mesh виконана в монолітному пластиковому корпусі, тому вона може застосовуватися за будь-якої погоди (при температурі від -30 до +70 ° С та відносній вологості не більше 95%). На правій боковині є індикатор, що відображає режим роботи пристрою (якщо світлодіод світиться синім, значить маршрутизатор підключений до контролера).