Один роутер може забезпечити інтернет-з'єднання лише невелике приміщення. І всі пристрої, що знаходяться за межею радіусу його дії, виявляться "поза грою", не маючи можливості вийти у глобальну мережу. У домашніх умовах це завдання менш актуальне, тоді як великі офіси можуть мати проблеми через неможливість забезпечити онлайн-режимом всі наявні ПК.

Рішення було знайдено за допомогою точок доступу - компактних пристроїв з функціями роутера, які розташовані в різних частинах приміщення і підключені до одного маршрутизатора. Їхнє основне завдання – передача сигналу бездротового зв'язку в широкому радіусі, що захоплює всю територію офісного простору. При цьому функції управління локальними мережами, підключення до віртуальної мережі та її захист здійснює маршрутизатор. Така система відрізняється доступністю, зручністю та ефективністю, гарантуючи безперебійне підключення та високу швидкість інтернет-з'єднань для всіх підключених пристроїв: від комп'ютерів до мобільних телефонів.

Які проблеми вирішують точки доступу

Підключення та використання точок доступу має низку незаперечних переваг:

  • Вони забезпечують якісний зв'язок за рахунок оптимального розташування у просторі приміщення без прив'язки до розетки.
  • Точки доступу дозволяють підключати маршрутизатори минулих поколінь, у яких стандарт зв'язку вважається застарілим, але пристрій повністю справний і готовий до тривалої експлуатації. Так, звичайний роутер із діапазоном частот 2,4 ГГц вдається «модернізувати» до сучасного рівня 5 ГГц.
  • У багатоповерхових будинках за допомогою технології Powerline можна забезпечити якісний бездротовий зв'язок на всіх поверхах незалежно від місця встановлення «основного» роутера, що здійснює онлайн-підключення.

Якщо поставлено завдання з масштабування бездротової мережі, потрібно лише купити вай фай роутер, вибрати спосіб підключення точки доступу і налаштувати відповідний робочий режим.


Варіанти підключення

Говорячи про переваги облаштування точок доступу, незмінно відзначають їхню можливість виконувати різні функції залежно від типу підключення та умов експлуатації.

  • Точка доступу у ролі маршрутизатора

В окремих випадках точка доступу може взяти на себе функції маршрутизатора. Рішення є актуальним для дводіапазонних точок доступу корпоративного рівня Netgear WAC510. Їх можна використовувати як маршрутизатори, що формують бездротову мережу і здійснюють контроль та керування її дією. Однак тут є серйозне обмеження: оскільки такий пристрій нездатний самостійно встановлювати високошвидкісне DSL з'єднання за допомогою звичайного телефонного кабелю, для нього потрібно підключити з'єднання Ethernet Uplink через кабельний або LTE-модем.

  • Функція бездротової мережі

Підключення точки доступу здійснюється через LAN-порт, а для моделей з підтримкою Power over Ethernet (PoE) – за допомогою кабелю «вита пара». Роутер, який виконує роль точки доступу, утворює свою мережу. Для його підключення достатньо лише налаштувати стартові параметри у веб-інтерфейсі, після чого він буде готовим до експлуатації. Всі підключені до нього гаджети одержують IP-адреси від маршрутизатора. Фахівці рекомендують відключити на «основному роутері» опцію створення мережі, щоб її накладення на дію точки доступу не створювало додаткових перешкод.

  • Масштабування бездротової мережі

Таке рішення рекомендовано для приміщень значної площі, якщо сумарної потужності наявних роутерів і точок доступу недостатньо для поширення сигналу по всьому просторі. Пристрої розміщують у різних частинах приміщення, при цьому роутер як точка доступу монтують там, де необхідно оптимізувати якість сигналу. Щоб об'єднати зусилля обох пристроїв, у веб-інтерфейсі точки доступу прописують ім'я та пароль бездротової мережі, зазначені в момент підключення роутера. Одночасно для кожного пристрою вибирають свій канал. Чим далі будуть розташовані обидва пристрої, тим вищою буде якість мережного з'єднання. У такій мережі комп'ютерна та цифрова техніка, що потребує підключення до Інтернету, самостійно знаходитиме у просторі найбільш потужний сигнал і використовуватиме його для підключення.

  • Використання точки доступу як репітерів

Якщо з'єднання точки доступу та роутера через кабель або опцію Powerline неможливе або недоцільне, фахівці використовують метод Wireless Distribution System (WDS), в перекладі з англійської технології розподілу бездротових мереж. За рахунок великих антен підвищеної потужності, що є у точки доступу, остання автоматично розширює зону покриття з одночасним підвищенням швидкості з'єднання.