Підключення до інтернету через Wi-Fi сьогодні використовується досить широко, тому точки доступу (ТД) дуже затребувані. Це поняття дуже широке, але у найзагальнішому вигляді під ним маються на увазі пристрої, завдання яких полягає в бездротовій передачі даних. Застосування таких пристроїв набуває особливого значення з огляду на поширеність мобільних гаджетів, за допомогою яких власники користуються інтернетом.

Що таке точка доступу Wi-Fi

Її не слід змішувати з роутером чи маршрутизатором. Вона є своєрідною станцією невеликого розміру, завдання якої – забезпечити підключення до вже існуючої локальної мережі, а через неї – до глобальної. Саме через неї вхідний трафік надходитиме на те чи інше пристрій. Цей процес виглядає так:

  • Вхідний трафік надходить за допомогою кабелю.
  • Він піддається перетворенню.
  • Бездротове з'єднання Wi-Fi передає вхідний інтернет-трафік на те чи інше пристрій: планшет, комп'ютер чи смартфон.

На відміну від роутера вона виконує лише одну функцію, відігравати роль маршрутизатора вона не може, але встановлювати її можна не тільки у внутрішніх приміщеннях, а й на вулиці.

Сфера використання

Доступні підключення Wi-Fi можуть бути пов'язані один з одним, так як вони використовуються для різних цілей:

  • організація невеликої домашньої мережі;
  • створення мереж для службового користування на підприємствах;
  • побудова мереж інтернет-провайдерів.

У першому випадку достатньо однієї ТД, вона роздаватиме сигнал на мобільні телефони, планшети та інші пристрої, які є у квартирі. Щоб обладнати мережу на підприємстві, в готелі або ресторані, знадобиться кілька точок доступу, а також додаткове обладнання. За найскладнішими схемами вибудовуються мережі провайдерів. У цьому враховується і рівень завантаженості мережі, і характер місцевості, що вона повинна охоплювати.

Режими роботи

Точки доступу функціонують у різних режимах:

  • ТД.
  • Міст.
  • Репітер.
  • WISP.

У першому режимі створюється мережа, до якої підключаються різні пристрої. Два бездротові з'єднання з'єднуються в режимі мосту. Репітер це ретранслятор сигналу, завдяки якому зона покриття мережі значно розширюється. У режимі WISP бездротовий сигнал перетворюється на дротовий, це необхідно, щоб підключити до мережі стаціонарні комп'ютери.

Характеристики

При виборі доступного підключення Wi-Fi необхідно враховувати декілька параметрів:

  • матеріал;
  • частота;
  • потужність;
  • швидкість інтернету;
  • число антен;
  • швидкість порту Ethernet.

Якщо передбачається розмістити роутер у приміщенні, можна вибрати пристрій у пластмасовому корпусі. Для зовнішнього розміщення матеріал має бути міцнішим. Щодо частоти можливі два варіанти: 2,4 чи 5 ГГц. Але є сучасні моделі, що функціонують одночасно на двох частотах.

Потужність впливає як у силу сигналу, і на відстань, яку він може передаватися. Крім того, завдяки високій потужності сигнал краще проходить через всілякі перешкоди. Максимально можливе значення цього показника становить 20 dBm.

Швидкість інтернету визначається стандартом підтримуваного зв'язку, але швидкість передачі прямо пропорційна кількості антен, які можуть бути зовнішніми або внутрішніми.

З'єднання з дротовим інтернетом здійснюється через Ethernet-порт. Для звичайного з'єднання підійде швидкість 100 Мбіт на секунду. Але якщо провайдер надає швидке з'єднання, слід вибрати ТД із швидкістю 10000 Мбіт на секунду.

Точки доступу від Ubiquiti Networks

Серед різноманітних точок доступу Wi-Fi багато клієнтів вибирають пристрої від Ubiquiti Networks. Ця компанія справедливо вважається світовим лідером у виробництві мережевих рішень для бездротових провайдерів доступу в середньому ціновому діапазоні. Для її продукції характерна як висока якість, а й стабільна робота програмного забезпечення. Особливу увагу компанія приділяє розробці обладнання, призначеного для мереж у бізнес-центрах, готелях та інших об'єктах. Саме з цією метою призначається серія бездротових точок доступу UniFi.

При всій різноманітності пристроїв, що входять в серію, вони мають кілька спільних рис, які вигідно відрізняють їх від аналогічних моделей інших виробників:

  • конфігурація у вигляді UniFi Controller – фірмового програмного комплексу;
  • підтримка стандартів Wi-Fi 802.11 AC;
  • підтримка технології MESH.

Завдяки єдиному програмному комплексу на всій території мережі створюється масштабована зона з «безшовним роумінгом», коли перемикання абонента від однієї точки до іншої при переміщенні в межах зони відбувається автоматично без втрати зв'язку.

Моделі із серії UniFi

Як приклади точок доступу з серії UniFi можна розглянути такі моделі:

  • Ubiquiti Unifi AC Lite AP;
  • Ubiquiti Unifi LONG RANGE AC AP;
  • Ubiquiti Unifi UAP AC HD.

Пристрій Ubiquiti Unifi AC Lite AP здатний працювати в обох діапазонах частоти, оснащений двома вбудованими всеспрямованими антенами, що мають подвійну поляризацію. Дальність передачі сигналу досягає 122 м. Такі чудові можливості поєднуються з компактними розмірами, легко розмістити ТД на стіні або на стелі. З нею поставляється блок живлення, шнур для підключення, а також комплект кріплення. Керувати нею можна з комп'ютера, а також зі смартфона, встановивши спеціальний мобільний додаток.

Ubiquiti Unifi LONG RANGE AC APточка доступу з потужним вбудованим радіомодулем, що розширює радіус її дії до 180 м. Підтримується 802.11ac – сучасний стандарт передачі даних, але можлива робота і з більш ранніми версіями. Пристрій ідеально підходить для створення мереж у невеликих офісах.

ТД Ubiquiti Unifi UAP AC HD оснащена подвійними модулями антен. Їхня конфігурація 4x4 робить пропускну здатність пристрою воістину рекордною – вона досягає 2.53 Гбіт/сек. Підтримується Wave2 – найновіша на сьогоднішній день ревізія стандарту Wi-Fi 802.11 AC, що дозволяє розділяти доступний канал, тим самим підвищуючи ефективність обміну даними в умовах великої кількості підключених користувачів. Навіть при значному навантаженні на мережу якість зв'язку залишається високою завдяки підтримці технологій Mu-Mimo та beamforming. Застосовувати цей пристрій рекомендується там, де потрібна максимальна швидкість з'єднання.

 

Характеристики
Модель: Ubiquiti UniFi AP AC LITE Ubiquiti UniFi AC LR Ubiquiti UniFi AP AC HD
Стандарт бездротового зв'язку: 802.11 a/b/g/n/ac 802.11 a/b/g/n/ac 802.11 a/b/g/n/ac/ac-wave2
Антена: 2 вбудовані Вбудована 4 вбудовані
Кут антени: 360° 360°  
Коефіціент посилення: 3 dBi 3 dBi 2.4 GHz - 6 dBi / 5 GHz - 8 dBi
Поляризація: Подвійна лінійна Подвійна лінійна Подвійна лінійна
Споживана потужність: 6.5W 6.5W 17W
Частотний діапазон: 2.4 Ghz/5 GHz 2.4 Ghz/5 GHz 2.4 Ghz/5 GHz
Підтримка MIMO: 2х2 2.4 GHz - 2х2/5 GHz — 3х3 4x4
Потужність передавача: 20 dBm 2.4 GHz - 24 dBm/5 GHz - 22 dBm 6-25 dBm
Пропускна здатність: 2.4 GHz - 300 Mbps/5 GHz - 867 Mbps 2.4 GHz — 450 Mbps/5 GHz - 867 Mbps 2.4 GHz - 800 Mbps/ 5 GHz - 1733 Mbps
Відстань: 122 м 183 м 200 м
Ethernet-порти: 1х10/100/1000 Ethernet Port 1х10/100/1000 Ethernet Port 2x10/100/1000 Ethernet Ports
Живлення: 24V, 0.5A Gigabit PoE Adapter 24V, 0.5A Gigabit PoE Adapter 802.3at PoE+
PoE in: є є є
Розміри: 160 x 160 x 31.45 мм 175.7 x 175.7 x 43.2 мм 220 x 220 x 48.1 мм
Вага: 185 г 315 г 700 г / 830 кг з кріпленням
Температура: -10 to 70° C -10 to 70° C -10 to 70° C
Застосування: Внутрішнє Внутрішнє Зовнішнє/Внутрішнє