Графік роботи:

Будні: 09:00–18:00

Сб: 11:00–13:00

0
Мій кошик
Каталог
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Сонячні панелі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Зазвичай під терміном "сонячна батарея" мається на увазі панель, що генерує електричний струм під впливом сонячного світла. Сонячну батарею ще називають фотоелектричним перетворювачем. Так само зустрічаються такі терміни як: сонячна панель, сонячний модуль, фотомодуль тощо.

Сонячна батарея і фотоефект

Для отримання електроенергії від сонячної батареї необхідно здійснити фотоефект. Цей процес пов'язаний із фізичним явищем p-n переходу, який відбувається у фотоелементі. Конструктивно фотоелемент складається з двох пластин напівпровідникового матеріалу. Одна з використовуваних пластин містить атоми бору, а друга атоми миш'яку. При цьому верхній шар характеризується надлишком електронів (область електронів), а нижній - їх нестачею (так звана діркова область). У цьому разі на межі цих пластин підтримується електронно-дірковий перехід, так званий p-n перехід.

Унаслідок потрапляння на фотоелемент сонячних променів (фотонів) відбувається освітлення пластин і обидва шари взаємодіють як електроди звичайної батареї - виникає електрорушійна сила (ЕРС).

Сонячний промінь збуджує електрони, які починають переміщатися з однієї пластини в іншу. Для зняття електричної енергії на обидві поверхні напаюють тонкі шари провідника і підключають до навантаження. Вироблення цієї енергії не пов'язане з хімічними реакціями, тому така сонячна батарея може прослужити досить довгий термін.

Вгору