Незважаючи на стрімкий розвиток супутникових і радіохвильових технологій, передача різноманітних даних не може здійснюватися виключно повітрям. З цією метою, як і раніше, застосовують кабельну продукцію, але до якості її ізоляції, провідника і пропускної спроможності пред'являють підвищені вимоги. Оптичний кабель Ютекс відповідає їм повною мірою. Це високотехнологічна та надійна продукція, яка успішно вирішує завдання, що постають перед провайдерами.

Для довідки. Оптоволоконний кабель є провідником, розробленим для передачі оптичних сигналів по лініях зв'язку зі швидкістю, яка близька до світлової. Створений із світлопрозорих ниток, якими інформація передається значно швидше і далі, ніж по проводах з міді. Оптоволокно зазвичай складається з серцевини та оболонки, має круглий або плоский переріз і товщину 70-10 мкм для одномодового волокна або 50-62,5 мкм для багатомодового.

Трохи історії

Вперше принцип передачі оптичного сигналу світловодом був відкритий ще на початку дев'ятнадцятого століття, але в той час вчені через відсутність технологій не змогли знайти йому практичне застосування.

Трохи пізніше, у першій половині тридцятих років, американський винахідник Н. Р. Френч запатентував оптичну телефонну систему, принцип дії якої полягав у передачі мовних сигналів скляними стрижнями за допомогою штучного джерела світла.

Через тридцять років світ побачили фотодіоди та напівпровідникові лазери, які стали застосовувати як приймач/джерело оптичного сигналу під час наукових дослідів.

Комерційне застосування технології стало можливим лише після того, як англійці зменшили згасання у структурі волокна, зробивши його багатомодовим. Це сталося на початку сімдесятих років, а вже у вісімдесятих її почали використовувати повсюдно.

Сучасні оптико-волоконні магістралі здатні передавати інформацію на відстань понад тисячу кілометрів зі швидкістю 159 терабіт на секунду.

Конструкція
Промислова індустрія пропонує безліч різновидів кабелів, що відрізняються технічними характеристиками та експлуатаційними властивостями, але абсолютна більшість складається з наступних елементів:

  • Осьовий (центральний) елемент. Це несучий пруток, покритий оболонкою із полімеру. Виготовляється із металу, склопластику або металу, покритого поліетиленовою оболонкою. Надає виробу твердості, додатково центрує трубки.
  • Світловоди. Є двошарові волокна (зі скла або полімеру), часто покриті одним або двома шарами лаку (запобігає ушкодженню волокон і маркує їх різними кольорами).
  • Трубки заповнені гідрофобним гелем (від однієї і більше). Виготовляються із пластику, містять від чотирьох до дванадцяти світлопровідних волокон. Загальна кількість волокон у кабелі може бути 4, 32, 48, 64 або 288. Виробник уніфікує та стандартизує продукцію, тому в деяких моделях при невеликій кількості ниток замість трубок можуть інтегруватися полімерні заглушки.
  • Захисна плівка. Оплітає трубки, надаючи їм демпфуючі властивості. Зсередини змочена гідрофобним гелем, тому знижує тертя елементів усередині конструкції, додатково захищаючи їх від згубної дії вологи.
  • Броня. Це шар із сталевого дроту, цвяхового заліза, композитного матеріалу (зазвичай склопластику) або кеврала, що захищає виріб від механічних пошкоджень у разі укладання кабелю поза каналізаційними колодязями і без застосування пластикової труби.
  • Додаткова гідроізоляція. Це шар щільної поліетиленової плівки, під яку може укладатися кілька гідрофобного гелю (не обов'язково).
  • Зовнішня ізоляція. Це досить товста та гнучка оболонка з полімеру (зазвичай поліетилену). Захищає внутрішні елементи кабелю від негативного впливу навколишнього середовища та механічного пошкодження.

У паспорті виробника можна знайти детальну інформацію про технічні характеристики виробу, використовувані колірні рішення, тип і розташування волокон.

Матеріали
Щоб передача оптичного сигналу здійснювалася безперешкодно, матеріали, які використовуються як світловод, повинні мати коефіцієнт заломлення не більше 1,5. Таким параметрам відповідають такі матеріали:

  • звичайне кварцове скло з оксиду кремнію,
  • фторалюмінат,
  • фторцирконат,
  • полімер (пластик, осердя якого роблять з поліметилметкрилату, а оболонку - з фторполімерів),
  • халькогенідне скло.

Оптичний кабель Ютекс роблять із першокласних матеріалів, що дозволяє його використовувати в умовах суворого вітчизняного клімату, здійснюючи укладання як ручним, так і механічним способом.

Класифікація
У спеціальній літературі волоконно-оптичний кабель відрізняється такими параметрами:

  • Матеріал, з якого виготовлені струмоводи. Два основні різновиди - скло (GOF-кабель) та пластик (POF-кабель).
  • Тип інсталяції. Є вироби, які прокладаються зовні (у землі, під водою, на повітрі) та усередині приміщень.
  • Умови монтажу Розрізняють продукцію для підвісу (у тому числі на опорах ліній електропередач), прокладки в ґрунт/кабельні колодязі.

Якість продукції Ютекс підтверджено сертифікатами відповідності в системах ISO та ГОСТ, фабричною гарантією та висновками профільних експертів. Базові моделі торгової марки неодноразово займали призові місця у престижних міжнародних конкурсах.

Зварювання
У ситуаціях, коли потрібно зростити оптоволокно, вдаються до високотемпературної обробки його країв. Цей процес називається зварювання. В результаті виходить цілісна нитка, яка не поступається за міцністю монолітною. Зварювання оптоволокна здійснюється спеціальними апаратами, робота яких практично повністю автоматизована (мають чіткі алгоритми, оснащені інноваційним програмним забезпеченням). Забезпечені відеоконтрольним пристроєм, що унеможливлює появу непоміченого шлюбу.

Процес зрощування ниток досить простий: попередньо зачищені волокна укладають у V-подібні канавки, після чого відбувається їхнє вирівнювання під мікроскопом. Електрична дуга розігрівається до встановленої температури та зварює кінці. Після остигання з'єднання перевіряється на міцність автоматикою (шляхом механічної деформації), паралельно оцінюється згасання. З'єднана ділянка ізолюється термоусадкою, а потім поміщається у спеціальну муфту, крос або сплайс-пластину.

Оптичний кабель Utex: різноманітність вибору

У каталозі компанії відповідні варіанти знайдуть замовники з різними потребами та можливостями. Асортимент представлений виробами на 4, 8, 12, 16, 24, 36, 48, 64, 96, 144, 288 волокон. До замовлення доступна плоска та кругла кабельна продукція для укладання всередині та зовні приміщень для будь-яких умов монтажу.

Оболонка виробів не підтримує горіння, всередині в залежності від конструкції можуть бути інтегровані осердя з волокнами або трос, грозозахисні елементи. В наявності є 29 підвісних та 40 підземних елементів, що витримують розтяг зусиллям від 0,5 до 2,7 кН. Як захист виробу Utex оснащуються арамідними нитками або гофрованою сталлю та силовими елементами (сталевий дріт, склопластикові прутки).

Як вибрати оптоволоконний кабель
Щоб уникнути зайвих витрат та придбати виріб, технічні характеристики та експлуатаційні якості якого будуть відповідати необхідним, необхідно дотримуватися рекомендацій експертів:

  • Визначте, скільки волокон має містити виріб. У модельному ряді Utex їх може бути від 1-го до 288-ми.
  • Передбачте спосіб прокладання. Вироби, що прокладаються повітрям, повинні бути повністю діелектричними (монтуються в основному по лініях ЛЕП) і оснащені силовими елементами. Підземне укладання передбачає обов'язкову наявність сталевої чи арамідної броні.
  • Розрахуйте бюджет, який можна мати. Прайс на продукцію Ютекс розпочинається з 14.39 грн. за метр чотириволоконного кабелю.
  • Виберіть, плоский або круглий провід вам потрібний. Цей параметр визначає лише спосіб кріплення.

Слід розуміти, що є універсальні оптичні кабелі, які підходять для всіх видів робіт та будь-яких способів укладання. Якщо ви самостійно не можете визначити, який саме вам потрібний, слід вибирати їх. В якості альтернативи зв'яжіться з нашими менеджерами та отримайте предметну консультацію.

Utex: кілька слів про виробника

"Ютекс Україна" - чернігівський завод, що спеціалізується на розробці та виробництві оптоволоконних кабелів. Частка компанії на українському ринку становить близько 25%. Виробничі потужності заводу – 30 000 кілометрів на рік. Підприємство оснащене та обладнане за вищим розрядом. Стратегія розвитку компанії передбачає безперервне впровадження інноваційних технологій, використання топового обладнання та першокласних матеріалів. Якість продукції підтверджена сертифікатами ISO 9001:2015, ISO 14001:2015.

Продукція Utex поза конкуренцією
І це не порожні слова, тисячі провайдерів, які використовують її не один рік, підтверджують цей факт. Оптичний кабель Ютекс має низку незаперечних переваг, що вигідно відрізняють його від аналогів (як вітчизняних, так і зарубіжних). Ось ключові переваги:

  • Надійність. Забезпечується першокласними матеріалами (вологостійкий поліетилен (PE), склопластик, одномодове волокно типу G.652 D).
  • Стандартизація. Продукція відповідає стандартам ДСТУ та ISO, колірне кодування здійснюється відповідно до IEC 60304.
  • Високі технічні характеристики Вироби можуть монтуватися/експлуатуватися за температури від -40 до +70 градусів за Цельсієм.
  • Абсолютна безпека передачі. Несанкціоноване підключення до інформаційної магістралі неможливо здійснити непомітно.
  • Оптимізована конструкція. Склолопутки підклеєні, завдяки чому вони виявляють феноменальну стійкість до несприятливих кліматичних факторів. Застосування цієї технології не дає ниткам розірватися, забезпечуючи стабільний сигнал у найжорсткіших умовах експлуатації та пристойну економію на виконанні монтажних робіт.
  • Відмінні експлуатаційні якості. Всі моделі несприйнятливі до перманентного впливу ультрафіолетового випромінювання, перепадів температури і можуть витримувати навантаження на стиск до 300 Н/см і поздовжнє розтягування - в межах 1500 Н.

За сукупністю фактів кабельна продукція Utex – одна з найкращих на ринку у співвідношенні вартості до технічних параметрів. Щоб переконатися в цьому особисто, достатньо оформити замовлення в інтернет-магазині MiaTis Group.

Чому варто віддати перевагу MiaTis Group

На те є низка вагомих підстав, ось ключові плюси нашого інтернет-магазину:

  • Великий асортимент. У каталозі представлено більше ста найменувань дроту з різними параметрами.
  • Бездоганна якість. Контролюється на всіх етапах виробництва, підтверджено сертифікатами відповідності, заводською гарантією та позитивними відгуками тисяч задоволених користувачів.
  • Більш ніж демократичний прайс. MiaTis Group - офіційний дистриб'ютор виробничої компанії Utex на території України, що дає можливість проводити зважену цінову політику без шкоди для рентабельності.
  • Першокласний сервіс. Покупцям доступні компетентні консультації, допомога у виборі, різні способи оплати та доставка транспортними службами до будь-якої точки України.

Переваги співпраці з нами незаперечні! Оформіть замовлення на оптичний кабель Ютекс в інтернет-магазині MiaTis Group та переконайтеся в них особисто! Це можна зробити телефоном або через кошик.